Aktywny wypoczynek

Jazda na rowerze

W okolicy Dźwirzyna przebiega wiele tras rowerowych, o łącznej długości około 150 km. Są znakomicie przygotowane i prowadzą przez piękne okolice. Momentami, właściwie nie schodząc z roweru, można podziwiać dzikie plaże. Gdzie indziej, tuż przy ścieżkach znajdują się wydmy albo trasa prowadzi przez lasy i nadmorskie miejscowości. Na trasie tego fragmentu ścieżki rowerowej w Dźwirzynie znajduje się specjalna kładka na ruchomych wydmach, a także usytuowany jest taras widokowy na ruchomą wydmę Patelnię.

Przedstawiamy kilka propozycji:
- nadmorska trasa rowerowa Dźwirzyno->Grzybowo->Kołobrzeg->Podczele->Sianożety->Ustronie Morskie,
- nadmorska trasa rowerowa Dźwirzyno->Rogowo->Mrzeżyno->Niechorze->Rewal->Trzęsacz
- trasa rowerowa wokół jeziora Resko,
- przyrodniczo-historyczna trasa rowerowa Ku Słońcu.

Każdy rowerzysta na pewno znajdzie coś dla siebie.

Przyjeżdzając do naszego Apartamentu z własnymi rowerami, będziesz mógł je bezpiecznie zostawić w jednej z dwóch monitorowanych rowerowni znajdujących się na terenie obiektu.

Jeśli jednak nie zabierzesz włanych jednośladów, to możesz wypożyczyć od nas 2 komfortowe rowery trettingowe - męski i damski (za dodatkową opłatą) i udać się na wycieczkę na dwóch kółkach.

Żeglarstwo, windsurfing i kitesurfing na jeziorze

W obrębie Dźwirzyna, nad jeziorem Resko, znajduje się Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej, czyli "Marina Błękitna". To jeden z najnowocześniejszych obiektów na Pomorzu - żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na terenie obiektu działa szkółka windsurfingowa, kilka profesjonalnych lekcji od instruktorów, dobranie sprzętu pod indywidualne możliwości - i już można poczuć się zdecydowanie pewniej w trakcie surfowania po spokojnym raczej akwenie w obu dyscyplinach. Płytkie wody, płaskie dno i owalny kształt jeziora zapewniają bezpieczne warunki do nauki ślizgania i żeglowania.

Na miejscu można wypożyczyć SUP-y czyli bezpieczne dmuchane deski, którymi można przemierzyć jezioro za pomocą wiosła, a także tradycyjne kajaki oraz łódki typu Optymist czy Omega. Ze względu na warunki sprzyjające nawet początkującym żeglarzom i amatorom sportów wodnych, warto spróbować wszelkiego pływania rodzinnie.

Przy obiekcie na jeziorze Resko usytuowane są pomosty z 20 miejscami cumowniczymi, do których mogą cumować jednostki pływające o maksymalnej długości do 8 m.

To wymarzone miejsce dla entuzjastów sportów wodnych jak i dla entuzjastów pięknych krajobrazów.

Ścieżka zdrowia

Dla miłośników sportu i zdrowego ducha w Dźwirzynie znajduje się Ścieżka zdrowia. Położona jest wzdłuż plaży, w posiadającej niepowtarzalny mikroklimat strefie sosnowego lasu. Liczy sobie 1600 metrów długości. Wśród drzew i piaszczystych ścieżek zlokalizowano 15 oznakowanych stanowisk do ćwiczeń wraz z instrukcjami jak dokładnie je wykonywać. Ścieżka zdrowia jest bezpłatna.

Wędkarstwo

W Dźwirzynie do wyboru jest sporo wód i akwenów, miejscówek oraz metod wędkowania. Popularne jest łowienie bezpośrednio z plaży, najlepiej w bardzo wczesnych godzinach porannych lub już po zachodzie słońca. Jednak jeśli chodzi o wędkarstwo morskie - wciąż przeważają krótkie wyprawy na małych łódkach - lokalne kluby organizują nawet zawody, w trakcie których najwyżej oceniane są dorodne dorsze.

Dobrym miejscem dla wędkarzy są kanały portu morskiego w Dźwirzynie - pływają tu choćby trocie wędrowne i łososie.

Atrakcje dla dzieci

Plac zabaw

Na terenie obiektu znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz duży ogrodzony teren zielony, którego sposób wykorzystania pozostawiamy dziecięcej kreatywności.

Obiekt jest monitorowany.

Kąpieliska

Wiadomo, że dzieciaki najbardziej uwielbiają zabawy w wodzie

Udając się na dźwirzyńskie plaże możemy liczyć na liczne strzeżone i bezpieczne kąpieliska. Woda w Bałtyku jest tutaj wyjątkowo czysta, a wejście do wody bardzo łagodne.

W okolicy naszego apartamentu znajdują się również 2 hotele, w których każdy może skorzytsać z krytych basenów i innych atrakcji wodnych.

Przy jednym z hoteli w Dźwirzynie znajduje się też basen otwarty z podgrzewaną wodą i podświetlanym nocą dnem, otwarty dla gości z zewnątrz. Basen czynny jest w sezonie letnim.

Park linowy

Umieszczony wśród drzew park linowy składa się z szeregu stanowisk (podestów) umieszczonych na różnych wysokościach na pniach, połączonych linami nośnymi, siatkami, łańcuchami, drabinkami oraz linami asekuracyjnymi. W parku znajduje się wiele tras, a każda o innym poziomie trudności dla dzieci i dorosłych. Miejsce to oferuje świetną przygodę dla całej rodziny.

Park rozrywki

Sposobem na uatrakcyjnienie pobytu w Dźwirzynie jest również wesołe miasteczko znajdujące się przy głównej ulicy miasta. Wesołe miasteczko przyjeżdża tam co roku na sezon i zaprasza zarówno dzieci jak i dorosłych na zabawę na licznych karuzelach, jazdę samochodzikami oraz wiele innych atrakcji. Wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego czasu!

Centrum sportu i rekreacji

To nowoczesny kompleks sportowy, idealna propozycja dla aktywnych turystów. Głównym obiektem jest profesjonalna hala sportowo-widowiskowa, dobrze wyposażona siłownia oraz niewielka salka do ćwiczeń fitness. Na zewnątrz znajduje się:
- tor do minigolfa,
- place zabaw dla najmłodszych dzieci,
- skatepark z kilkoma skoczniami i innymi przeszkodami,
- plac wrotkarski - nie tylko dla rolkarzy, zimą przekształcany na lodowisko,
- dwa korty tenisowe ze sztuczną trawą (plus wydzielona ścianka do treningów),
- osobne boiska do klasycznej siatkówki, koszykówki oraz badmintona - wszystkie z nawierzchnią poliuertanową.

Dźwirzyno i okolice

Poznaj Dźwirzyno i okolice.

Możemy pochwalić się doskonałymi recenzjami

Zobacz, co najbardziej podobało się Gościom